Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Rozbił BMW, był pijany i uciekł!

Rozbił BMW, był pijany i uciekł!

Policjant z Jawora będący na urlopie zatrzymał młodego mieszkańca powiatu świdnickiego, który spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia. 24-latek kierując bmw ze znaczną prędkością na ul. Mickiewicza w Jaworze najpierw zderzył się czołowo z fordem, a następnie zjechał na chodnik i uderzył w latarnię, kończąc swoją podróż na pobliskim drzewie. 

 


Do wypadku doszło 29 czerwca 2016 r. po południu na ul. Mickiewicza w Jaworze. Około godz. 18.00 kierujący samochodem bmw poruszając się ze znaczną prędkością, w trakcie manewru wyprzedzania innego auta, w obrębie skrzyżowania zderzył się czołowo z fordem fiestą, którą podróżowała 36-letnia jaworzanka wraz ze swoim 8-letnim synem. Następnie samochód bmw zjechał na chodnik, uderzył w latarnię i zatrzymał się na pobliskim drzewie. Kierujący zdołał się uwolnić i uciekł w kierunku osiedla domków i Parku Miejskiego w Jaworze. W samochodzie tym pozostawił swojego ciężko rannego kolegę, którym okazał się 40-letni jaworzanin.

O sprawcy, który uciekł dowiedział się przebywający w pobliżu miejsca zdarzenia policjant z jaworskiej komendy, będący w tym czasie na urlopie. Po chwili zauważył on biegnącego przez pola mężczyznę z zakrwawiona głową. Ruszył więc za nim, zatrzymując go po kilkuset metrach. Mężczyzna nie zamierzał się poddać. Był agresywny dlatego też funkcjonariusz musiał użyć siły fizycznej. Następnie policjant o ujęciu podejrzanego powiadomił oficera dyżurnego, a następnie przekazał go swoim kolegom będącym w służbie. Jak się okazało kierowcą bmw był 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. W przeszłości był wielokrotnie notowany. Przeprowadzone badanie wykazało, że był on pijany. W dodatku nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. W wyniku tego zdarzenia 24-latek odniósł jedynie lekkie potłuczenia i nie wymagał hospitalizacji.

Kierująca fordem 36-latka i jej 8-letni syn również, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Mniej szczęścia miał pasażer bmw - 40-latek został zakleszczony w samochodzie, a do jego wyciągnięcia potrzebny był specjalistyczny sprzęt strażacki. Poszkodowany w stanie ciężkim, z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Teraz nie tylko najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Może tam pozostać nawet do 12 lat, bowiem taka kara w świetle kodeksu karnego jest przewidziana za tego typu przestępstwo.


Komentarze

Podobne informacje

Od 1 marca nowe kwoty najniższych świadczeń wypłacanych przez ZUS

Od 1 marca nowe kwoty najniższych świadczeń wypłacanych przez ZUS

2017-03-01 10:57:07

1000 zł brutto emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, 750 zł renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - to kwoty najniższych świadczeń, które od 1 marca będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.


Gang sutenerów rozbity! Zatrzymano dziesięć osób

Gang sutenerów rozbity! Zatrzymano dziesięć osób

2017-02-28 20:50:33

10 zatrzymanych, którzy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, sutenerstwem i kuplerstwem to efekt jednoczesnych działań funkcjonariuszy gdańskiego i olsztyńskiego CBŚP. Policjanci wkroczyli do mieszkań, w których znajdowały się agencje towarzyskie. Działania zostały przeprowadzone w województwie pomorskim i warmińsko - mazurskim. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia, liderowi grupy nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Przejście w niedozwolonym miejscu może kosztować życie!

Przejście w niedozwolonym miejscu może kosztować życie!

2017-02-28 20:45:35

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Nysie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący mercedesem potrącił nieprawidłowo przechodzącą przez jezdnię pieszą. 88-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów oraz o rozwagę i rozsądek na drodze.


Warszawa: Areszt za oszustwo

Warszawa: Areszt za oszustwo "na policjanta"

2017-02-28 06:39:06

Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową z Ochoty do policyjnej celi trafił Paweł Ś. 21-latek, podając się za ,,policjanta”, próbował wyłudzić 25 tys. zł od 76-latki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna już wcześniej oszukał w podobny sposób 83-latka. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze od starszych osób.


Ostatnia szansa by skorzystać z miejskich ślizgawek

Ostatnia szansa by skorzystać z miejskich ślizgawek

2017-02-27 21:03:23

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią koniec działania miejskich lodowisk. Część ślizgawek będzie działać jedynie do końca lutego, pozostałe będą zamykane w kolejnych tygodniach marca.


Przedłużona trasa tramwajowa na Białołęce

Przedłużona trasa tramwajowa na Białołęce

2017-02-27 21:01:52

W poniedziałek, 27 lutego, o godz. 4.27 pierwszy tramwaj pojechał z Nowodworów do metra na Młocinach. „Dwójka” wydłużoną trasę pokonuje w 14 minut.


Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Danuty Szaflarskiej

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Danuty Szaflarskiej

2017-02-27 10:48:42

19 lutego zmarła w Warszawie Danuta Szaflarska, aktorka filmowa i teatralna. Księga kondolencyjna, przygotowana przez m.st. Warszawę, zostanie wyłożona w Urzędzie Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów) przy pl. Zamkowym 6.


Kraków: Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem

Kraków: Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem

2017-02-27 10:30:21

Krakowscy policjanci ustali i zatrzymali sprawcę 6 napadów na sklepy sieci delikatesów.


Wpadła fałszywa uzdrowicielka!

Wpadła fałszywa uzdrowicielka!

2017-02-27 10:27:59

64-letni mężczyzna i jego 60-letnia żona padli ofiarą złodziejki podającej się za uzdrowicielkę. Sprawczyni weszła do mieszkania pod pretekstem "odczarowania domu ze złych mocy". W efekcie łupem oszustki padły oszczędności domowników. Myszkowscy policjanci zatrzymali kobietę i odzyskali skradzione pieniądze, teraz podejrzana za swój czyn odpowie przed sądem.


Bożena Zalewska: Prokurator Małgorzata Sałacka dała się okłamywać przez policjantów, zaniedbała obowiązki nie przesłuchując mnie ani nie konfrontując z funkcjonariuszami. Przespała rozprawy i jest bezkarna!

Bożena Zalewska: Prokurator Małgorzata Sałacka dała się okłamywać przez policjantów, zaniedbała obowiązki nie przesłuchując mnie ani nie konfrontując z funkcjonariuszami. Przespała rozprawy i jest bezkarna!

2017-02-27 10:25:47

- Jej mężem jest Prokurator Rejonowy w Kłodzku Jan Sałacki. Jak więc mam dochodzić sprawiedliwości skoro wniosek o ściganie prokurator Małgorzaty Sałackiej rozpatrują po sąsiedzku prokuratorzy z Ząbkowic Śląskich no i oczywiście sprawę umarzają! - denerwuje się biznesmenka, która domaga się wyprowadzenia tej kontroli poza województwo Dolnośląskie.