Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Chcieli łatwych pieniędzy. Wyłudzali odszkodowania!

Chcieli łatwych pieniędzy. Wyłudzali odszkodowania!

Nad sprawą dotyczącą wyłudzeń nienależnych odszkodowań za kradzieże, włamania i stłuczki, których nie było, policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pracowali od 2013 roku. Gromadzili dowody i analizowali sprawy, w których pokrzywdzone były różne firmy ubezpieczeniowe. W sprawę zamieszanych może być nawet 20 osób.

 

 

Jak wynika z materiałów śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu w przestępczy proceder związany z doprowadzaniem ubezpieczycieli do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez wypłatę odszkodowań, zamieszanych może być ok. 20 osób z okolic Grudziądza. Sprawa dotyczy odszkodowań wypłaconych, ale też takich, gdzie nie doszło do wypłaty pieniędzy. Przestępczy proceder trwał w okresie 2012 i 2013 roku.

W tej sprawie w czwartek (30.06.2016) do Prokuratury Okręgowej w Toruniu dowieziono pierwszych pięć osób: trzech mężczyzn ( 45, 46 i 66 lat) i dwie kobiety ( 45 i 32 lata), mieszkańców okolic Grudziądza i Torunia. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty związane z fikcyjnymi zgłoszeniami szkód w samochodach, które miały powstać w wyniku kolizji oraz kradzieży samochodów, które zostały fałszywie zgłoszone także policji. Tym samych składania fałszywych zeznań czy zawiadomień o niepopełnionych kradzieżach.

Zarzuty przedstawione w tej sprawie dotyczą także paserstwa polegającego na kupnie kradzionych części samochodowych o wartości rynkowej ponad 18 tys. zł. za kwotę 3,5 tys., a także podrobienia podpisu na umowie kupna samochodu, a następnie posłużenia się tym dokumentem w celu rejestracji pojazdu w urzędzie, a także podrobienia tabliczek znamionowych pojazdów. Odszkodowania, których domagali się podejrzani od ubezpieczycieli wynosiły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Materiał dowodowy zgromadzony w tym śledztwie przez policjantów jest obszerny, a lista zarzutów długa. W czwartek do Prokuratury Okręgowej w Toruniu doprowadzono pięcioro podejrzanych. Oskarżyciel zdecydował, że czterech podejrzanych będzie stawiać się na policyjny dozór.

Wkrótce kolejne osoby podejrzane usłyszą prokuratorskie zarzuty.


Komentarze

Podobne informacje

Od 1 marca nowe kwoty najniższych świadczeń wypłacanych przez ZUS

Od 1 marca nowe kwoty najniższych świadczeń wypłacanych przez ZUS

2017-03-01 10:57:07

1000 zł brutto emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, 750 zł renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - to kwoty najniższych świadczeń, które od 1 marca będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.


Gang sutenerów rozbity! Zatrzymano dziesięć osób

Gang sutenerów rozbity! Zatrzymano dziesięć osób

2017-02-28 20:50:33

10 zatrzymanych, którzy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, sutenerstwem i kuplerstwem to efekt jednoczesnych działań funkcjonariuszy gdańskiego i olsztyńskiego CBŚP. Policjanci wkroczyli do mieszkań, w których znajdowały się agencje towarzyskie. Działania zostały przeprowadzone w województwie pomorskim i warmińsko - mazurskim. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia, liderowi grupy nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Przejście w niedozwolonym miejscu może kosztować życie!

Przejście w niedozwolonym miejscu może kosztować życie!

2017-02-28 20:45:35

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Nysie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący mercedesem potrącił nieprawidłowo przechodzącą przez jezdnię pieszą. 88-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów oraz o rozwagę i rozsądek na drodze.


Warszawa: Areszt za oszustwo

Warszawa: Areszt za oszustwo "na policjanta"

2017-02-28 06:39:06

Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową z Ochoty do policyjnej celi trafił Paweł Ś. 21-latek, podając się za ,,policjanta”, próbował wyłudzić 25 tys. zł od 76-latki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna już wcześniej oszukał w podobny sposób 83-latka. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze od starszych osób.


Ostatnia szansa by skorzystać z miejskich ślizgawek

Ostatnia szansa by skorzystać z miejskich ślizgawek

2017-02-27 21:03:23

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią koniec działania miejskich lodowisk. Część ślizgawek będzie działać jedynie do końca lutego, pozostałe będą zamykane w kolejnych tygodniach marca.


Przedłużona trasa tramwajowa na Białołęce

Przedłużona trasa tramwajowa na Białołęce

2017-02-27 21:01:52

W poniedziałek, 27 lutego, o godz. 4.27 pierwszy tramwaj pojechał z Nowodworów do metra na Młocinach. „Dwójka” wydłużoną trasę pokonuje w 14 minut.


Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Danuty Szaflarskiej

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Danuty Szaflarskiej

2017-02-27 10:48:42

19 lutego zmarła w Warszawie Danuta Szaflarska, aktorka filmowa i teatralna. Księga kondolencyjna, przygotowana przez m.st. Warszawę, zostanie wyłożona w Urzędzie Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów) przy pl. Zamkowym 6.


Kraków: Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem

Kraków: Napadał na sklepy z nożem lub śrubokrętem

2017-02-27 10:30:21

Krakowscy policjanci ustali i zatrzymali sprawcę 6 napadów na sklepy sieci delikatesów.


Wpadła fałszywa uzdrowicielka!

Wpadła fałszywa uzdrowicielka!

2017-02-27 10:27:59

64-letni mężczyzna i jego 60-letnia żona padli ofiarą złodziejki podającej się za uzdrowicielkę. Sprawczyni weszła do mieszkania pod pretekstem "odczarowania domu ze złych mocy". W efekcie łupem oszustki padły oszczędności domowników. Myszkowscy policjanci zatrzymali kobietę i odzyskali skradzione pieniądze, teraz podejrzana za swój czyn odpowie przed sądem.


Bożena Zalewska: Prokurator Małgorzata Sałacka dała się okłamywać przez policjantów, zaniedbała obowiązki nie przesłuchując mnie ani nie konfrontując z funkcjonariuszami. Przespała rozprawy i jest bezkarna!

Bożena Zalewska: Prokurator Małgorzata Sałacka dała się okłamywać przez policjantów, zaniedbała obowiązki nie przesłuchując mnie ani nie konfrontując z funkcjonariuszami. Przespała rozprawy i jest bezkarna!

2017-02-27 10:25:47

- Jej mężem jest Prokurator Rejonowy w Kłodzku Jan Sałacki. Jak więc mam dochodzić sprawiedliwości skoro wniosek o ściganie prokurator Małgorzaty Sałackiej rozpatrują po sąsiedzku prokuratorzy z Ząbkowic Śląskich no i oczywiście sprawę umarzają! - denerwuje się biznesmenka, która domaga się wyprowadzenia tej kontroli poza województwo Dolnośląskie.